KONST / Litografier / Litografi 10583187
*
nr 1058 3187
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Litografi, Gunnar Norrman (f. 1912), 23/25, "Grässtrån", -53, motivet: 19x12
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2016
kl 18:00:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 06:06:13
1
100 kr
24/9 20:25:19
2
300 kr
26/9 11:52:30
3
200 kr
26/9 11:52:30
2
250 kr (Budbetjänt)
26/9 15:24:05
4
350 kr
26/9 16:09:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik gunnar norrman litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:43
*
Gunnar Norrman
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 1058 3187
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Litografi, Gunnar Norrman (f. 1912), 23/25, "Grässtrån", -53, motivet: 19x12
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 06:06:13 | 1 | 100 kr |
24/9 20:25:19 | 2 | 300 kr |
26/9 11:52:30 | 3 | 200 kr |
26/9 11:52:30 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/9 15:24:05 | 4 | 350 kr |
26/9 16:09:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik gunnar norrman litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:43